Forum Profesjonalnych Fotografów Ślubnych

Forum Profesjonalnych Fotografów Ślubnych oraz Reporterów Ślubnych 

FPFS.pl     KONKURS FPFS     Regulamin Forum    Formularz zgłoszeniowy do FPFS     ForumŚlubne.pl

 
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaREJESTRACJA  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Prosimy o uzupełnienie danych profilowych: http://foto.forumslubne.pl/viewtopic.php?p=183853#183853

Poprzedni temat :: Następny temat
REGULAMIN FPFS
Autor Wiadomość

Zbigniew Kruk
Administrator


Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 10510
Miasto: Łódź

Wysłany: 2009-08-15, 09:59   REGULAMIN FPFS [Cytuj]

REGULAMIN FORUM PROFESJONALNYCH FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH

data publikacji: 2009-08-15


Wstęp:

1. Forum jest prywatną platformą dyskusyjną, za którą ostateczną odpowiedzialność ponosi administrator Zbigniew Kruk. Jakikolwiek kontakt tylko poprzez adres ADMIN@FPFS.PL - maile na inne adresy będą pomijane.
Nie odpowiadam na maile dotyczące przyspieszenia akceptacji konta. Kiedy kandydatura zostanie uznana/odrzucona - dostaniecie mailem informacje.

2.Forum powstało, by rozwijać i propagować właściwe wzorce w fotografii ślubnej. Powstało dla fotografów oraz dla par młodych szukających fotografa. Na forum zakazane jest umieszczanie reklamy swoich usług.

3. Ostateczne decyzje o kierunku rozwoju FFS podejmuje administrator
(oczywiście dopuszczalne w tej sprawie są dyskusje inicjatywy zarówno
użytkowników jak i moderatorów).

4. Za pilnowanie porządku w poszczególnych działach odpowiedzialni będą wyznaczeni do poszczególnych działów moderatorzy.

5. Administrator zastrzega sobie prawo do wyboru moderatorów.

6. Rozstrzygnięcia i decyzje podjęte przez moderatorów i administratora nie mogą
być przedmiotem dyskusji w ramach for i podfor.

7. Wszelkie wątki będące wycieczkami osobistymi, prezentujące chamstwo etc. będą konsekwentnie usuwane. Użytkownicy, którzy często zaczepiają innych, zachowują się wulgarnie mogą dostać ostrzeżenia (od 1 do 6 pkt).

8. Wątki będące na granicy chamstwa i osobistych wycieczek będą
przenoszone do specjalnego działu "Pralnia" do rozstrzygnięcia lub
wygaśnięcia .

9. Jeżeli decyzja moderatora jest bardzo kontrowersyjna, istnieje droga
odwoławcza w postaci PW do administratora.

10. Zabrania się upubliczniania, przekazywania, kopiowania danych jak i treści postów osobom trzecim w jakiejkolwiek postaci.


PŁATNOŚCI

1. Pełen dostęp do forum jest płatny. Opłata wynosi 50 zł za 365 dni (1 rok). Płatności dokonujemy TYLKO z pomocą systemu płatniczego Przelewy24. Wpisowe dla nowych użytkowników wynosi 150 zł.

2. Użytkownik chcący otrzymać rachunek powinien wypełnić pola z danymi firmowymi oraz napisać maila z informacją o rachunku na adres admin@forumslubne.pl

3. Użytkownik nowo zarejestrowany przed dokonaniem płatności otrzymuje 14 dniowy okres testowy, który umożliwia mu zapoznanie się z usługą oraz Forum Fotografów Ślubnych

4. Z opłaty zwolnione są osoby funkcyjne na forum czyli moderatorzy oraz Administrator Techniczny.

5. Na 14 dni przed końcem ważności konta użytkownik otrzyma PW z informacją o opłacie, wraz z linkiem do planszy związanej z płatnościami.

6. Gdy skończy się ważność konta, po zalogowaniu się zobaczysz tylko planszę związaną z płatnościami.

7. Na tą chwilę – wpłata oznacza przedłużenie ważności konta o 365 dni od daty wpłaty. Dlatego z racjonalnego punktu widzenia, najkorzystniej jest czekać z wpłatą do ostatniego dnia. Przerwa w płatnościach nie powoduje usunięcia konta.UŻYTKOWNICY FORUM

1. FFS w zamyśle skupia osoby, które zajmują się fotografią ślubną w sposób profesjonalny i zawodowy, dlatego też użytkownik, który chce posiadać dostęp do FFS, musi:

a. posiadać odpowiedni nick - imię i nazwisko
Pomimo, że internet wydaje się być anonimowy, to forum jest dla profesjonalistów, więc nie ma tu miejsca na anonimowość.

b. posiadać własną stronę www
Strona musi być schludna i przejrzysta. Jeśli strona nie jest ewidentnie tylko ślubna, powinna posiadać wydzieloną część ślubną dostępną z głównej strony. Osoba oglądająca stronę musi wiedzieć, że ogląda stronę osoby, która zajmuje się fotografią ślubną.

c. posiadać na swojej stronie zdjęcia przynajmniej 3 par młodych
Portfolio kandydata (www) powinno spełniać odpowiednie minimum pod względem warsztatu, estetyki i ilości zdjęć ślubnych (min. 30 szt.). Zdjęcia zostaną poddane jakościowej ocenie Komisji. Fotograf ślubny to osoba, która nie tylko posiada aparat, lecz musi potrafić go używać. Poza tym powinna być świadomym fotografem.

d. wśród zdjęć na stronie muszą znaleźć się przynajmniej po 3 zdjęcia:
- z pleneru
- ze ślubu
- z wesela

e. Jeśli fotograf zajmuje się tylko fotografią studyjną/plenerową, wtedy portfolio rozpatrywane jest na osobnych warunkach - bez uwzględniania fotografii reportażowej.

Bardzo mile widziane i podnoszące ocenę są zdjęcia z przygotowań (fryzjer, makijaż oraz zdjęcia detali ślubnych). Dodatkowo punktowane jest pokazanie pracy w świetle zastanym, zaawansowanym światłem błyskowym czy inne ciekawe i nowatorskie techniki.

Dostęp do grupy użytkownik otrzymuje automatycznie po napisaniu przywitania w odpowiednim dziale.

GRUPA FOTO+
Zamknięta grupa prywatna – powstała w wyniku długoletnich znajomości na forum. Dostęp do grupy jak i warunki ustalane są wewnątrz grupy.

MODERATORZY
Grupa osób zarządzających forum, która może moderować forum.

ADMIN
Jest to dwuosobowa grupa.
Administrator główny, właściciel Forum – Zbigniew Kruk
Administrator techniczny – Andrzej Mielcarek

Wszelkie pytania należy kierować do głównego administratora (zarówno merytoryczne jak i techniczne).
SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. Niniejszy Regulamin obowiązuje wszystkich uczestników FORUM FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH (zwanego dalej „Forum”) od chwili rejestracji na Forum.

2. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. O wszelkich zmianach w Regulaminie Administratorzy poinformują Użytkowników za pośrednictwem specjalnie do tego celu utworzonego wątku w dziale Regulamin. Brak sprzeciwu wyrażonego w wiadomości e-mail na adres Administratora w terminie 14 dni od daty publikacji oznacza akceptację nowego Regulaminu przez Użytkownika. W przypadku sprzeciwu wyrażonego w wiadomości e-mail Użytkownik może domagać się usunięcia swoich danych osobowych oraz konta Użytkownika.

3. Dane osobowe podane w związku z rejestracją Użytkownika na Forum są traktowane jako poufne, jednakże Administratorzy i osoby funkcyjne nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4. Użytkownik zgadza się, że wszystkie informacje, które zamieści na Forum, będą przechowywane w bazie danych i mogą być publikowane w ramach Forum i stron powiązanych, również w przypadku usunięcia konta Użytkownika. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i nie zgłasza zastrzeżeń do faktu, iż posty/wiadomości napisane na Forum stanowią wyłączną własność autora, ale w przypadku usunięcia Użytkownika z Forum w gestii Administratorów pozostaje, czy treści pisane przez Użytkownika pozostaną na Forum, czy też zostaną usunięte. Niemniej jednak ze względu na dobro ciągłości dyskusji nie praktykuje się kasowania postów. Wyjątek stanowią jedynie te posty, których treść może przyczynić się do jednoznacznej identyfikacji autora wiadomości.

5. Użytkownik zobowiązuje się do korzystania z Forum w sposób zgodny z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, a przede wszystkim w zgodzie z Ustawą o Języku Polskim (w której to jest mowa o przeciwdziałaniu jego wulgaryzacji). Zabrania się zamieszczania na Forum i rozpowszechniania materiałów zawierających treści ogólnie przyjęte jako erotyczne i/lub pornograficzne, obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Dopuszcza się większą swobodę w zakresie doboru słownictwa w dziale Hyde Park pod warunkiem nienaruszania godności osobistej innych Użytkowników Forum i osób trzecich. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy Użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz).

6. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i nie zgłasza zastrzeżeń do faktu, że Administratorzy i osoby funkcyjne Forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli zajdzie taka potrzeba. W takim przypadku Użytkownik zostanie każdorazowo powiadomiony o wprowadzonej zmianie wraz z uzasadnieniem jej wprowadzenia.

7. Zamieszczając wypowiedzi na Forum staramy się:

a. przestrzegać podstawowych zasad prowadzenia kulturalnej dyskusji, jasno formułować rzeczowe argumenty;
b. udzielać pełnej informacji na zadane pytania, pisać rzeczowo i na temat (ograniczając odpowiedzi w rodzaju "nie wiem" / "nie widziałem" / "nie znam" i inne nie wnoszące nic do tematu – takie posty mogą być usuwane);
c. korzystać z opcji „Szukaj” przed założeniem nowego tematu / zadaniem pytania (tematy powielające się będą łączone / usuwane) i rozbudowywać już istniejące tematy zamiast zakładać podobne;
d. korzystać z ogólnie dostępnych wyszukiwarek internetowych zanim zadamy pytanie na Forum;
e. nadawać tematom tytuły pozwalające określić ich treść i ułatwiające ich wyszukiwanie w przyszłości (w przeciwnym wypadku taki temat może zostać zmieniony na bardziej odpowiadający treści);
f. ograniczyć używanie CAPS LOCKA – w Internecie oznacza on krzyk i używany bez potrzeby czyni Forum mniej czytelnym;
g. ograniczyć używanie emotikonów (uśmieszków) do uzasadnionych przypadków;
h. szanować czas moderatorów i admina;
i. na forum edytować można swoje posty przez 30 min., po tym czasie jest to niemożliwe. Zasada ta została wprowadzona, byś odpowiadał za swoje słowa, których później nie możesz zmienić.

8. Jeden Użytkownik może posiadać wyłącznie jedno konto, każde kolejne będzie usuwane. Jeśli przez pomyłkę założyłaś/łeś więcej kont – skontaktuj się z Administracją Forum celem wyjaśnienia.

Niemniej jednak, duety fotograficzne mogą posiadać dwa konta pod tą samą stronę www.
W tym celu należy:
- zarejestrować drugiego użytkownika – wpisując ten sam adres strony www
- wysłać na adres admin@fpfs.pl maila z informacją o założeniu drugiego konta
- czekać na aktywację konta
W przypadku przedłużania ważności konta:
- po opłaceniu jednego konta – wysłać na adres admin@fpfs.pl maila z informacją o opłaceniu konta, oraz nazwą konta bliźniaczego.

9. Brak aktywności Użytkownika (pisanie postów, logowanie) przez okres dłuższy niż 12 miesięcy może spowodować usunięcie konta Użytkownika. Decyzję o usunięciu konta nieaktywnego Użytkownika podejmują Administratorzy.

10. Administrator forum nie rozpatruje wniosków o usunięcie postów, kasowaniu kont, zmiany danych w profilu. Administrator ani Moderator nie jest od tego, by tłumaczyć jak zamieszczać obrazki na forum, odpisywać na wiadomości - od tego jest FAQ - każdy taki mail/prywatna wiadomość będą ignorowane.

11. Użytkownik, chcąc pokazać jakieś zdjęcie, zobowiązany jest do szanowania transferu innych użytkowników. Dlatego górnym limitem jest 800 px na dłuższym boku zdjęcia oraz 150 Kb. Gdy zamieszczasz serię zdjęć, wszystkie zdjęcia powinny być ponumerowane tak by każdy mógł odnieść się w swojej wypowiedzi do konkretnego numeru. Posty, które nie będą przestrzegać tych zasad, będą bez żadnego ostrzeżenia kasowane. Moderatorzy nie są od poprawiania Twoich błędów!
Należy oddzielić zdjęcia między sobą 3-4 pustymi liniami – w ten sposób nie będzie wątpliwości dotyczącej numeracji zdjęć.

12. Sposoby karania:
a. ostrzeżenia – od 1 do 6 pkt – przy czym 3 pkt uniemożliwiają pisanie na forum, 6 pkt uniemożliwia logowanie się na forum. Punkty kasują się automatycznie po 30 dniach.
b. usuwanie konta – w przypadku, gdy wszystkie inne sposoby zawodzą (a użytkownik był wcześniej karany punktami) – konto jest trwale usuwane, a użytkownik dostaje trwały zakaz dostępu do forum.

13. Forum Fotografów Ślubnych jest miejscem zamkniętym – tak by można było tu dyskutować swobodnie. Dlatego też użytkownicy, którzy „wynoszą” informację poza forum, mogą spodziewać się konsekwencji karnych opisanych w ptk 12 – włącznie z natychmiastowym wydaleniem z forum.

14. Treści sprzeczne z niniejszym Regulaminem bądź innymi obowiązującymi zasadami i prawami będą moderowane / usuwane z Forum, a ich autor może zostać upomniany lub ukarany (wg. ptk 12).
_________________
pozdrawiam
www.zbigniewkruk.com
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszystkie zdjęcia i artykuły zamieszczone na tych stronach są chronione prawami autorskimi i należą do ich autorów. Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody autora oraz udostępnianie osobom nie związanym z FPFS - zabronione.

Forum Fotografów oraz Reporterów Ślubnych. Właścicielem i administratorem forum jest Zbigniew Kruk

kontakt : admin [at] fpfs.pl

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group Template created by szpak